" החינוך הוא הדרך, האדם הוא המטרה."   א.ד. גורדון.

תלמידים והורים יקרים,

ברוכים הבאים לחטיבת ביניים "דגן". שמי עופרה טנדלר ואני מנהלת את חטיבת "דגן" זו השנה השביעית. חט"ב "דגן" הינה אחת משתי חטיבות ביניים השייכות לבית הספר המקיף- תיכון קריית חיים. החטיבה ממוקמת ברחוב בן צבי 6 וטובלת בעצים ,במדשאות ובפרחי נוי. לבית הספר, אולם ספורט, בניין מדעים, מגרשי כדור-סל וכדור רגל וחצר גדולה ומרווחת עם שולחנות פינג- פונג לרווחת התלמידים.

כמובילה את חטיבת "דגן", אני מאמינה שכל ילד זקוק לאהבה ולמבוגר שיאמין בו. לכן, חשוב לי להכיר את התלמידים באופן אישי ולייצר אוירה ביתית, חמה ומשפחתית בקרב התלמידים, המורים והעובדים ב"דגן". אני מאמינה בקשר מיטבי בין המורה לתלמיד, קשר המבוסס על הקשבה , הבנה וכבוד הדדי, מה שמאפשר לתלמיד להתפתח, לשפר את כישורי הלמידה שלו ולהצליח בתחום הלימודי והחברתי. צוות המורים ואני מעודדים את  התלמידים למצוינות אישית ולתרומה ונתינה למען החברה בה אנו חיים. כל תלמיד זוכה ליחס אישי מצד מחנכת הכיתה והמורים המקצועיים המלווים אותו. אנו משתדלים להכיר את התלמיד על צרכיו, קשייו וחזקותיו, מתוך שאיפה לסייע לו בהתפתחותו ובשיפור מתמיד של יכולותיו הלימודיות והחברתיות.

גם השנה נמשיך בפעילויות משותפות עם הקהילה: ביקור בגני ילדים ובתי ספר יסודיים, מעונות לקשישים ומרכזים קהילתיים, תרומה לקשיש ולניצולי שואה ,פעילות שישי- קהילתי המאפשרת לכל תלמיד לבחור תחום העשרה המעניין אותו ועוד…

ברצוני לשתף אתכם במיזם ייחודי וחדש אותו נפעיל השנה ב"דגן" ביחד עם בית ספר "רגבים". בית ספר רגבים הינו בית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים, ביניהם ילדים לקויי שמיעה. מהות המיזם הינו ליצור מפגשים שבועיים בין תלמידי רגבים לתלמידי דגן. במהלך המפגשים המשותפים, יעבדו התלמידים על מופע מוסיקלי משותף אותו הם יפיקו כאירוע לסיום התהליך. אנו מאמינים שחוויית היצירה המשותפת תאפשר הכרות עם תלמידים בעלי צרכים וקשיים ייחודיים ותהה מלמדת הן לתלמידים המשתתפים במיזם והן לכלל תלמידי בית הספר.

בתחום הלימודי, לבית הספר מערך תמיכה ועזרה לימודית למען התלמידים הזקוקים לעזרה במהלך ומעבר לשעות הלימודים. צוות המורים של דגן הינו צוות מקצועי, לומד ומתפתח ומשלב דרכי הוראה חדשניות תוך שימוש באמצעים טכנולוגים הנמצאים בכל כיתות הלימוד בחטיבה. גם השנה נמשיך לעשות מאמצים לסייע לתלמידים מתקשים ולהגדיל את מספר התלמידים המיועדים להגביר את מקצועות המתמטיקה ואנגלית בחטיבה העליונה. התלמידים יקבלו מענה במסגרות תמיכה שונות בחטיבה. כמו כן, נמשיך להציע תכניות ייחודיות לתלמידים מצטיינים ולאלו המבקשים העשרה נוספת מעבר לתוכנית הלימודים.

לסיום, ברצוני לברך את כל התלמידים ובני משפחותיהם בברכת שנה טובה, שנת בריאות, הצלחה, התפתחות ולמידה. ברצוני לאחל שנה טובה ומוצלחת לצוות המורים והעובדים של חט"ב "דגן" ולבני משפחותיהם.

  עופרה טנדלר.

CCI27102016_0001

הגדרות כלליות כניסה למערכת